پولیش دندان چیست و چگونه پولیش دندان پس از کامپوزیت انجام می شود

پولیش دندان

پولیش دندان چیست و چگونه پولیش دندان پس از کامپوزیت انجام می شود

پولیش دندان یک روش دندانپزشکی است که مینای دندان شما را براق و صاف می کند. در بسیاری از مطب های دندانپزشکی ، این یک بخش استاندارد از یک جلسه معمول تمیز کردن دندان به شمار می رود که در ادامه روش آن به همراه تعرفه ، قیمت و زمان انجام این روش را بررسی خواهیم کرد.

پولیش دندان فقط برای تمیزکاری دندان نیست. این روش در هنگام جفت شدن با پوسته پوسته شدن دندان می تواند نفس شما را تازه کند و به شما در جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند.

پولیش دندان

  • آیا پولیش دندان برای سلامتی دهان مهم است
  • چند بار در سال باید پولیش برای دندان انجام شود
  • این روش چقدر هزینه دارد
  • آیا باید این کار را در خانه انجام داد یا پیش دندانپزشک رفت

پولیش دندان
پولیش دندان چیست؟

دکتر زاخاری لینهارت ، از دندانپزشکی لینهاارت در منهتن می گوید: “پولیش دادن دندان ها کاری است که باید برای سفید شدن و تمیز شدن دندان انجام داد.” این یکی از آخرین مراحل ملاقات تمیز کردن دندان در دندانپزشک است.

  • مرحله 1: دندان های شما از نظر پوسیدگی و نقاط ضعف در مینای دندان معاینه می شوند.
  • مرحله 2: در فرآیندی به نام پوسته پوسته شدن ، پلاک و تارتار از سطح دندانهای شما جدا می شوند.
  • مرحله 3: دندان های شما سپس از بین رفته و صیقل می یابند تا رنگ آمیزی را قبل از نخ ریختن بپوشانید و با یک لایه محافظ فلوراید روکش کنید.

دکتر لینهارت می گوید: دو روش اصلی وجود دارد که می توان برای سفید شدن دندان پولیش استاندارد را انجام داد. “[اولین] با یک دریل دندانپزشکی با سرعت کم و یک لیوان لاستیکی است. فنجان درون یک خمیر صاف کننده ساینده کمی ساینده است و برای تمیز کردن و صیقل دادن دندان از آن استفاده می شود. ”

لینهارت ترجیح می دهد در تمرین خود از آنچه او “نوعی دستگاه انفجار پر شده از پودر جوش شیرین” می نامد استفاده کند.

وی گفت: “این نوع پولیش برای رسیدن به ترک و شکاف در و بین دندان ها مؤثر است. جوش شیرین ساینده نیست و مینای دندان را از بین نمیبرد و دندان را سفید تر می کند. ”

پولیش چگونه انجام می شود؟

در ویدیو زیر می توانید مراحل کامل پولیش دندان را ببینید:

مزایای پولیش دندان چیست؟

در مورد مزایای پولیش دندان پس از کامپوزیت تا حدی در دندانپزشکی بحث شده است. یک بررسی بالینی در مورد مطالعات متعدد در سال 2018 نتیجه گرفت که پولیش منظم دندان به تنهایی مانع از بیماری لثه نمی شود بلکه به طور قطع از پوسیدگی های بعدی نیز جلوگیری می کند.

در همان بررسی ، بررسی شد كه كسانی كه دندانهای خود را پولیش کرده و مقیاس داده بودند ، پلاك روی دندانهایشان كمتر بود.

داشتن پلاک کمتر ممکن است مینای دندان شما را حفظ کند ، که پس از فرسایش یا پوسیدگی ، ترمیم کامل آن غیرممکن است. پولیش دندان پس از کامپوزیت همچنین لک های به وجود آمده  را از سطح دندانهای شما حذف می کند.

جلا دادن هم زیبایی و هم بهداشتی است. اگرچه مطمئناً می تواند ظاهر دندان های شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد ، اما پلاک و بیوفیلم ناخواسته را نیز به وجود می آورد تا لثه های سالم ایجاد شود. ”

دکتر لینهارت موافق است که هدف از صیقل دادن فراتر از دستیابی به لبخند سفیدتر است. بخش اساسی یک فرآیند پرداخت موثر پوسته پوسته شدن است که قبل از شروع پولیش صورت می گیرد.

پوسته پوسته شدن ، که در آن پلاک و تارتار از دندان خراشیده می شود ، معمولاً از یک ابزار فلزی تیز برای برطرف کردن پلاک قابل دسترسی که ممکن است مسواک شما از آن استفاده کند ، استفاده می کند.

وی افزود: “این ماده با مقیاس دهی ترکیب شده است زیرا می توان با استفاده از مواد معدنی با دست و دستگاه از بین برد. اما جلا دادن میکروبی را از بین می برد و آن را به دندانهای صاف و تمیز می دهد.”

پولیش دندان
هزینه پولیش دندان چقدر است؟

اگر بیمه دندانپزشکی دارید ، جلا دادن دندان باید به عنوان بخشی از معاینه روتین و تمیز کردن دندان شما پوشانده شود. این بدان معنی است که پولیش دندان به عنوان یک سرویس مراقبت پیشگیری ممکن است برای شما رایگان باشد.

اگر بیمه دندانپزشکی ندارید ، پرداخت دندان می تواند گران شود.

هزینه معاینه دندانپزشکی و تمیز کردن دندان بدون بیمه بسیار متفاوت است و به دندانپزشکی که انتخاب می کنید و هزینه زندگی در محل زندگی شما بستگی دارد.

برای اطلاع از قیمت به روز پولیش دندان با دکمه مشاوره در واتساپ در پایین صفحه با ما در تماس باشید تا هزینه کلی پولیش دندان را اعلام کنیم.

پولیش دندان
آیا می توانید دندان های خود را در خانه پولیش کنید؟

بسیاری از دستور العمل های DIY و کیت های پولیش دندان بدون نسخه (OTC) وجود دارد که ادعا می کنند همان نتیجه را در منزل می گیرید که می توانید در حین مراجعه به دندان از دندانپزشکی حرفه ای استفاده کنید.

برخی از این داروهای خانگی برای دندانهای رنگ آمیز شامل جوش شیرین یا ذغال فعال است.

بنابراین ، آیا باید از سفر به دندانپزشک غافل شوید و دندانهای خود را صیقل دهید؟

دکتر لینهارت می گوید ، “شما می توانید ، اما ما آن را توصیه نمی کنیم! جوش شیرین و سیلیس در خمیر دندان اثر مشابهی دارد [به پولیش دندان در خانه].

“مینا دندان هرگز برنمی گردد ، بنابراین تلاش برای انجام کاری خود می تواند منجر به سایش مینا ، حساسیت [دندان] و حتی پوسیدگی دندان شود.”

پولیش دندان

در مورد محصولاتی که بطور خاص ادعا می کنند دندان های شما را صیقل می دهد و همچنین دندانپزشک می خواهد ، دکتر لینهارت به شما توصیه می کند که پاکسازی کنید.

“از کیت در منزل به هر قیمتی اجتناب کنید. اکثر خمیردندان های تجاری به همان اندازه پولیش را توصیه می کنند که در خانه توصیه می کنیم. ”
تبلیغات
هر زمان که بخواهید می توانید از طریق دکمه واتساپ در پایین صفحه برای مشاوره و اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید و پیام ارسال کنید.

نتیجه

پولیش دندان یک روش ساده است که دندانپزشکان در حین تمیز کردن و معاینه یکساله شما با پوسته پوسته شدن دندان انجام داده یا بعد از انجام کامپوزیت برای زیبایی بیشتر این کار را در نظر می گیرند. بنابراین بهتر است هر سال یک بار دندان های خود را پولیش کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

برای ثبت امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیلز

نظر بدهید

تهران

بین میدان کاج و میدان شهرداری , نبش خ مروارید , ساختمان پزشکان مروارید , طبقه 4 , واحد28

09036070721

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - جمعه : 10:00 الی 20:00

ارسال ایمیل

drbanafsheizadi74@gmail.com
نمونه کار
مشاوره آنلاین