تاثیرات الکل روی دندان چیست و تا چه حد برای دندان مضر است

تاثیرات الکل روی دندان

تاثیرات الکل روی دندان چیست و تا چه حد برای دندان مضر است

تاثیرات الکل روی دندان چیست. مصرف الکل به طور کلی سالم تلقی نمی شود.از اثرات کوتاه مدت و هم طولانی مدت آن بر بدن و سلامتی شما ، از مغز شما ، تا قند خون ، تا کبد موارد زیادی بیان شده که به آن اشاره نمی کنیم.

اما تاثیرات الکل بر روی لثه ها ، بافت دهان و دندان شما چیست؟

تاثیرات الکل روی دندان

منبع قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، مصرف الکل متوسط ​​را به عنوان یک نوشیدنی در روز برای زنان و بیش از دو نوشیدنی در روز برای مردان تعریف می کند. CDC نوشیدن سنگین را بیش از هشت نوشیدنی در هفته و زنان 15 یا بیشتر برای مردان می داند.

بیماری لثه ، پوسیدگی دندان و زخم های دهان ، همه برای افراد مشروبات الکلی بسیار زیاد است و سوء مصرف الکل دومین عامل خطرناک سرطان دهان است. در مورد چگونگی تأثیر الکل در بدن در اینجا بیشتر بخوانید.
چه در مورد دندان؟

افرادی که دارای اختلال در مصرف الکل هستند ، تمایل دارند که دارای سطح پلاک بالاتر از منبع معتبر روی دندانهای خود باشند و سه برابر منبع معتبر احتمالاً دچار ریزش دندان دائمی می شوند.

اما آیا نوشندگان معتدل در معرض ابتلا به بیماری جدی دندان و دهان هستند؟ شواهد پزشکی قطعی زیادی وجود ندارد. با این حال دندانپزشکان می گویند که به طور مرتب اثر نوشیدن معتدل را مشاهده می کنند.
رنگآمیزی

دکتر جان گروبیک ، مدیر بیولوژی دهان و تحقیقات بالینی در دندانپزشکی در کالج پزشکی دندانپزشکی کلمبیا توضیح می دهد: “رنگ نوشیدنی ها از کروموژن ها ناشی می شوند.” کروموژن ها به مینای دندان متصل شده اند که توسط اسید موجود در الکل به خطر افتاده و دندانها را لکه دار می کنند. یک راه برای دور زدن این امر نوشیدن مشروبات الکلی با نی است.

دکتر تیموتی چیس ، DMD ، از SmilesNY می گوید: “اگر ترجیح می دهید مشروبات الکلی را با نوشابه تیره یا نوشیدن شراب قرمز بنوشید ، با یک لبخند خداحافظی کنید.” علاوه بر مقدار قند ، نوشابه های رنگ تیره می توانند دندان ها را لکه دار یا رنگ کنند. به یاد داشته باشید که دهان خود را با آب بین نوشیدنی بشویید. ”

به گفته دکتر جوزف بانکر ، DMD ، از Creative Dental ، آبجو فقط از نظر حاشیه ای بهتر است. آبجو مانند شراب اسیدی است. این باعث می شود دندان ها توسط جو تیره و چربی هایی که در آبجوهای تیره یافت می شوند ، لکه دار شوند. ”

خشکی دهان

بانکر همچنین خاطرنشان می کند که به خاطر تاثیرات الکل روی دندان ، دهان را خشک می کند. بزاق دندان را مرطوب نگه می دارد و به از بین بردن پلاک و باکتری ها از سطح دندان کمک می کند. سعی کنید در هنگام نوشیدن الکل از نوشیدن آب هیدراته نشوید.

آسیب های دیگر

در صورت جویدن یخ در نوشیدنی های خود ، آسیب دندان را به الکل افزایش می دهد ، که می تواند دندان شما را بشکند یا اگر مرکبات را به نوشیدنی خود اضافه کنید. انجمن دندانپزشکی آمریکا یادآور می شود که حتی فشار لیمو می تواند مینای دندان را از بین ببرد.

با این وجود ، یکی از منابع معتبر نتیجه گیری کرد که شراب قرمز باکتریهای خوراکی به نام استرپتوکوکی را که با پوسیدگی دندان همراه است ، از بین می برد. به همین دلیل ، نوشیدن مشروبات الکلی را به سرعت قطع کرده و از دندان های خود مراقبت کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

برای ثبت امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیلز

نظر بدهید

تهران

سعادت آباد ، میدان کاج

09036070721- 02122092813

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - جمعه : 10:00 الی 20:00

ارسال ایمیل

drbanafsheizadi74@gmail.com
نمونه کار
مشاوره در واتساپ