بهترین مسکن و دارو برای دندان درد و عفونت دندان چیست

بهترین دارو دندان درد

بهترین مسکن و دارو برای دندان درد و عفونت دندان چیست

بهترین مسکن برای دندان درد ، بهترین دارو برای دندان درد کدام است ؟ در این مطلب بهترین دارو برای دندان درد های ناگهانی و آنتی بیوتیک های موثر را معرفی می کنیم و دوز مصرف هر کدام را برای سنین مختلف در سال 2020 یا 99 بیان خواهیم کرد.

یک عفونت دندان ، که گاهی اوقات به آن خرابی دندان گفته می شود ، به دلیل یک عفونت باکتریایی باعث ایجاد یک منطقه چرک در دهان می شود. معمولاً ناشی از موارد زیر است:

عفونت دندان می تواند باعث موارد زیر شود:

  • درد
  • حساسیت
  • تورم

در صورت عدم درمان ، آنها همچنین می توانند در مناطق مجاور ، از جمله مغز ، گوش و حلق و بینی شما پخش شوند.

اگر عفونت دندان دارید ، در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید تا از شیوع عفونت جلوگیری شود. اگر می خواهید از هرگونه عفونت در سر خود ، به ویژه در دهان خود جلوگیری کنید ، زیرا نزدیک به مغز شما است، دندانپزشک شما به احتمال زیاد یک آنتی بیوتیک یا دارو قوی برای کمک به از بین بردن باکتری های ایجاد کننده عفونت دندان یا دندان درد شما تجویز می کند.

در ادامه بهترین دارو ها و آنتی بیوتیک ها را برای درمان دندان درد های ناگهانی معرفی کرده و دوز مصرفی هر کدام را نام خواهیم برد.

بهترین آنتی بیوتیک دندان درد

بهترین دارو و مسکن برای دندان درد

کدام یک از دارو ها برای عفونت دندان بهتر عمل می کنند؟

همه عفونت های دندان نیازی به آنتی بیوتیک ندارند. در بعضی موارد ، دندانپزشک شما ممکن است آبسه را تخلیه کند. موارد دیگر ممکن است نیاز به عصب کشی یا از بین بردن دندان آلوده داشته باشد.

آنتی بیوتیک ها و دارو های دندان درد معمولاً در مواردی استفاده می شوند که:

  • عفونت شما شدید است
  • عفونت شما گسترش یافته است
  • شما سیستم ایمنی ضعیفی دارید

نوع آنتی بیوتیک مورد نیاز دندان درد شما بستگی به نوع باکتریهای ایجاد کننده عفونت دارد. کلاسهای مختلف آنتی بیوتیک و دارو ها روشهای مختلفی برای حمله به باکتریها دارند. دندانپزشک شما می خواهد آنتی بیوتیکی را انتخاب کند که بتواند عفونت شما را از بین ببرد.

آنتی بیوتیک های مخصوص دندان درد کلاس پنی سیلین ، مانند پنی سیلین و آموکسی سیلین ، بیشتر برای کمک به درمان عفونت های دندان استفاده می شوند.

برای برخی از انواع عفونتهای باکتریایی ممکن است یک آنتی بیوتیکی بنام مترونیدازول داده شود. برای پوشاندن انواع بیشتری از گونه های باکتریایی ، گاهی اوقات با پنی سیلین تجویز می شود.

در حالی که آنتی بیوتیک های پنی سیلین برای عفونت دندان رایج است ، بسیاری از افراد به آنها حساسیت دارند. حتماً در مورد هرگونه واکنش آلرژیک در گذشته به داروها ، به دندانپزشک بگویید.

اگر به پنی سیلین برای دندان درد حساسیت دارید ، دندانپزشک شما ممکن است یک آنتی بیوتیک متفاوت مانند کلیندامایسین یا ازیترومایسین استفاده کند.

بهترین آنتی بیوتیک دندان درد
میزان مصرف دارو برای دندان درد چطور است

اگر  به آنتی بیوتیک نیاز دارید ، لازم است آنها را حدود یک هفته به طور مداوم مصرف کنید. بسته به نوع آنتی بیوتیک ، باید دو تا چهار بار در روز مصرف نمایید.

شما باید دستورالعمل هایی را از داروخانه دریافت کنید که دقیقاً نحوه مصرف آنتی بیوتیک را نشان می دهد. اگر درمورد نحوه مصرف دارو مطمئن نیستید می توانید از داروساز سؤال کنید.

به خاطر داشته باشید که شاید مجبور شوید قبل از ورود به سیستم خود ، چند دوره آنتی بیوتیک مصرف کرده و اقدام به ابتلا به عفونت کنید.

همیشه کل دوره آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط دندانپزشک خود را بگیرید ، حتی اگر به نظر می رسد علائم شما از بین می رود. اگر کل دوره را طی نکنید ، ممکن است برخی از باکتری ها زنده بمانند و این امر درمان عفونت را سخت تر می کند.

بهترین دارو دندان درد
آیا می توان بدون نسخه پزشک برای دندان درد دارو یا آنتی بیوتیک دریافت کرد؟

بهترین مسکن و دارو برای عفونت دندان : در صورت ابتلا به عفونت دندان همیشه باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید. دندان های شما به مغز شما بسیار نزدیک است و یک عفونت دندان می تواند به سرعت در مناطق و اندام های مجاور پخش شود.

آنتی بیوتیک ها بدون نسخه در دسترس نیستند ، اما چند کار وجود دارد که می توانید قبل از قرار ملاقات برای تسکین در خانه انجام دهید ، مانند:

  • مصرف داروهای ضد درد مانند ایبوپروفن (Advil ، Motrin) یا استامینوفن (Tylenol)
  • به آرامی دهان خود را با آب نمک گرم بشوییدهر وقت ممکن است از غذاهای گرم یا سرد اجتناب کنید
  • سعی در جویدن با طرف مقابل دهان خود دارید
  • مسواک زدن با یک مسواک نرم در اطراف دندان آسیب دیده

همچنین می توانید این روش ها را برای مراقبت از دندان های خود مطالعه کنید.

 

امتیاز دهی به این مقاله

برای ثبت امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد امتیلز

نظر بدهید

تهران

بین میدان کاج و میدان شهرداری , نبش خ مروارید , ساختمان پزشکان مروارید , طبقه 4 , واحد26

09036070721

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - جمعه : 10:00 الی 20:00

ارسال ایمیل

drbanafsheizadi74@gmail.com
اینستاگرام
مشاوره آنلاین